Написав: blondinka   Дата: 10-11-2008 12:01   Автор:

ГЕРБ МІСТА ЗВЕНИГОРОДКА

Герб Звенигородки — офіційна емблема міста, яка символізує його прадавнє історичне походження, як міста-фортеці часів Київської Русі. Затверджений XIII сесією Звенигородської міської ради XXIII скликання 28.02. 2001р. За основу ідеї взято перший герб Звенигородки XVIII ст.

Щит герба — древньослов'янської форми, заокруглений зверху і скошений донизу, червоного кольору із захисною облямівкою. Червоний колір символізує мужність захисників краю.

На щиті зображено древньо-руського воїна в гостроверхому шоломі та кольчузі, який тримає в правиці піднятий меч, засвідчуючи готовність дати відсіч нападникам. В лівій він тримає щит, на якому зображено хрест, який боронить християнське воїнство древньої Русі. Воїн срібного кольору, який символізує чистоту помислів, честь і гідність.

Воїн стоїть на горі, обнесеній срібним частоколом. Чорний колір гори символізує міць і багатство нашого краю. Щит герба увінчано срібною п'ятикінцевою короною — стилізованою фортечною стіною. Міська корона вказує на те, що Звенигородка мала магдебурзьке право, була адміністративним центром староства, повіту, визначала Звенигородщину як територіально-адміністративне утворення. Щит герба обрамлено вінком з колосся, яке символізує прадавнє значення краю, як одного з центрів землеробства, який сягає витоками до осередків Трипільської культури; дубового листя — як символу сили і могутності, та кетягів калини — як пісенної краси нашого краю. Вінок перевито блакитно-жовтою стрічкою кольорів державного прапора України. Внизу, на блакитній стрічці, — золотий напис: Звенигородка.

Опис символіки виконав науковий співробітник Звенигородського державного музею ім. Тараса Шевченка Станіслав Лячинський. Художники Олександра і Микола Теліженки.


30 квітня 1792р. королем Станіславом-Августом надане магдебурзьке право і герб. В червоному полі огороджена вершина гори, а на ній - воїн з мечем, в іншій руці в нього - щит з хрестом.


Герб російського періоду затверджений 26 грудня 1852р. У горішній частині перетятого щита герб Київський; у долішній - в червоному полі срібна зубчаста стіна з трьома баштами. Щит увінчаний срібною міською короною з п'ятьма вежками.


12 травня 1864р. Б.Кене розроблений проект нового герба міста: в червоному полі срібна зубчаста, з трьома круглими баштами стіна, з червоними швами й бійницями. У вільній частині - герб Київської губернії. Щит увінчаний срібною міською короною з трьома вежками і обрамований двома золотими колосками, з'єднаними Олександрівською стрічкою. Затвердження не отримав.


Сучасний герб міста

Коментарі: (0)   Рейтинг:     !
Середня оцінка учасників (від 1 до 10): 8.00   
Проголосувавших: 1 з 15-02-2009 14:24