»Наше місто / Про місто / Про Звенигородку
»
  http://zvenyhorodka.org.ua/page.php?id=35

: , ³: 10-11-2008 10:13.
Моя Звенигородка – це маленьке місто в самому серці України, на Черкащині. Ви легко знайдете його на карті – просто сфокусуйтесь в центр.
Звенигородка розташована на річці Гнилий Тікич. Населення міста становить 19,6 тис. чоловік. Площа міста становить 1051,6 га.
Звенигородка - центр однойменного адміністративного району. Площа Звенигородського району становить 101 тис.га (4,4 % площі області). У склад району входять 40 населених пунктів (39 сіл і 1 місто). Чисельність населення району становить 52,7 тис. чоловік (63% проживає у сільській місцевості). Район безпосередньо межує із Лисянським, Корсунь-Шевченківським, Городищенським, Шполянським, Катеринопільським, Тальнівським та Маньківським районами, має з ними тісні господарські зв’язки.
Місто Звенигородка має надзвичайно давню історію, воно виникло ще в часи Київської Русі. В 2009 році жителі міста відзначать 615 річницю від першої згадки в письменних джерелах. За існуючою легендою місто виникло навколо конусоподібної гори Звенигори, що знаходиться за 3 кілометри від сучасного міста. В той час місто існувало як фортеця на межі із диким степом. На одній із веж нібито висів високий дзвін, яким населенню повідомлялося про напад ворогів.
За свою величезну історію воно зазнало величезних змін, не раз зазнавало руйнівних нападів ворогів. Проте знову відбудовувалося і розвивалося, оскільки розміщене на перетині важливих шляхів. Економічною основою розвитку були ремесла і торгівля. Місто було добре укріпленим адміністративним центром, де розвивалося релігійне життя, освіта, наука, культура, мистецтво.
З 1792 року місто мало привілеї магдебурзького права, з того часу і до сьогодні воно має власний герб та прапор.
На території району та містом проходять важливі автомобільні і залізничні магістралі, діє 4 промислових підприємства, 2 транспортні організації, 7 будівельних організацій, 96 малих підприємств, 17 реформованих сільгосппідприємств, 103 фермерських господарств.
Місто Звенигородка, дякуючи неймовірній красі краю та славі його видатних земляків, входить до Державного проекту «Золота Підкова Черкащини». Сьогодні завдяки зусиллям міської ради Звенигородка поступово стає одним з кращих міст на Черкащині.
Продовжуючи кращі традиції самоврядування, міська рада працює над упорядкуванням 3венигородки, добиваючись за досить складної ситуації бажаних зрушень.
Я люблю моє місто...


CMS Seditio